Tipy a triky

Nastavení náhledu z galerie

Který obrázek chcete, aby reprezentoval vaši celou galerii? Rozhodnutí je na vás. My vám jen nabízíme snadný způsob, jak ho realizovat.

Nastavení externího náhledu

Chcete si nastavit náhled pro vaši galerii, ale nechcete použít žádný z jejích obrázků? Žádný problém! Jako náhled reprezentující vaši galerii si můžete zvolit i libovolný obrázek z vašeho počítače.

Ořezávání náhledů přímo na webu

V administraci lze ořezat volitelné části z obrázků pro tvorbu dvou oddělených náhledů. Jeden bude sloužit jako náhledový obrázek pro galerii, druhý pak jako náhled galerie v nadřazené složce (pokud je daný obrázek rovněž nastaven i jako náhled samotné galerie).

Vytvoření ptychů

Pomocí takzvaných ptychů můžete k sobě přitknout dva či více obrázků. Ptychy se vám mohou hodit, pokud se vám například některé vysoké a úzké obrázky nehodí vkládat pod sebe či chcete určitou sérii obrázků zobrazit semknutě.

Nastavení galerie na soukromou, zaheslovaná galerie

Pokud potřebujete ukázat některé obrázky jen někomu, můžete galerii nastavit jako soukromou. Pouze lidé, kterým dáte odkaz, se do ní dostanou. Odkaz můžete kdykoli vygenerovat nový, starý se tím zneplatní. Jedná se o variantu na zaheslovanou galerii. Není třeba, aby váš návštěvník něco vyplňoval.