Jak využít e-maily na vaší doméně, když ji máte koupenou od JuicyFolio

Většina našich zákazníků nepotřebuje e-mail na vlastní doméně. Dnes už totiž není tolik důležité, jestli má někdo v kontaktech či na vizitce e-mail "jan.novak@example.com", nebo jestli použije svůj osobní e-mail. Prodáváte konec konců sami sebe a e-maily si z hlavy stejně nikdo nepamatuje a všichni je máme někde uložené nebo napsané.

Pro ty, kteří mají zájem o jednoduché řešení, nabízíme v případě nákupu domény u nás takzvané přesměrování z "doménového koše". Jedná se o speciální typ schránky, která shromáždí všechnu poštu, která přijde na cokoliv@example.com a přesměruje ji na vámi definovanou schránku; třeba na váš osobní e-mail. Znamená to tedy, že vám klidně může někdo psát na jan.novak@example.com a my vám poštu předáme tam, kam si řeknete.

Ve vašem e-mailu si pak můžete jednoduše nastavit jako odesilatele jan.novak@example.com a posílat tak tuto poštu klidně ze svého e-mailu na Gmailu, Seznamu či odjinud (tato možnost nemusí být u některých poskytovatelů přímo podporovaná, konzultujte s poskytovatelem svého e-mailu). Zákazník s vámi tedy vždycky komunikuje z adresy jan.novak@exmaple.com.

Výhodou této možnosti je, že máte prakticky neomezený počet schránek. Když přidáte nastavení filtrů ve vašem e-mailu, můžete tak snadno přesměrovávat poštu i na další příjemce, nebo si ji ukládat do zvláštní složky - neztratíte přehled.

Pokud vám nestačí doménový koš

Jestliže vám nevyhovuje mít jen jednu e-mailovou schránku nebo přesměrovávat e-maily a chcete mít plnohodnotné e-mailové řešení, nabízíme vám e-mailový hosting ve spolupráci s naším partnerem. Jedná se o kompletní vlastní e-mailové schránky na vlastní doméně za příplatek ke službě JuicyFolio. O aktuální nabídce se informujte u zákaznické podpory buď v administraci vašeho webu nebo na juicyfolio.cz.

Příklad free-mailů s nastavením vlastního odesilatele

Následuje seznam ověřených e-mailových poskytovatelů, kteří umožňují nastavení (jiného) vlastního e-mailu jako odesilatele.

  • seznam.cz/email.cz
  • gmail.com
  • ymail.com/yahoo.com

Další možnosti řešení e-mailu

Kromě výše uvedených je možné ještě využít některého z poskytovatelů e-mailového řešení zdarma na vlastní doméně. Momentálně tuto službu poskytuje třeba outlook.com.

Poslední variantou je váš vlastní mailserver. Takové zapojení není problém a stačí kontaktovat naši podporu která s vám probere způsob zavedení.